BEBEK BAKIM ÇANTASI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Ebeveynlerin en büyük yardımcılarından biri detaylı bir bakım çantasıdır. Her ihtiyaç düşünülerek, hava şartları eklenerek ve hem sağlığınız hem de stilinizi düşünülerek dizayn edilmiş bir çanta hayat kurtarıcı olacaktır.

Şimdi gelelim bebek alışveriş listelerinin olmazsa olmazı bebek bakım çantası alırken düşünülmesi gereken detaylara:

  • Bir bebek bakım çantasının öncelikle iç hacminin geniş olması gerekir.

  • Ve birçok bölmeden oluşmalıdır. Isı yalıtımlı ceplerinin olması gerekir.  Eşyalarınızı içine koyduğunuzda hem düzenli hem de kolay ulaşılabilir olmalıdır. Çantayı siz düzenleseniz de bazen babası ile çıkmak durumunda kaldığında babası da kolaylıkla bebeğinizin eşyalarına ulaşıyor olmalıdır. Bebekle dışarı çıkarken kendiniz için de ayrı çanta taşıma yükünü ortadan kaldırma konforunu da sağlamalıdır. Böylece bir çanta ile tüm ihtiyaçlarınız yanınızda olacaktır.
  • Ölçüler de bu noktada önemli tabii ki. Çok fazla büyük  veya çok küçük alıp da zorluk yaşamamalısınız. Kullanışlı ve standart ölçülerde olan bir bakım çantası işinizi görecektir.
  • Ve gelelim iç detaylara. Alacağınız bebek bakım çantası iç tasarımı ile size kolaylık sağlamalı. Korumalı ceplerden oluşmalı. Ayrıca sürekli ihtiyaç duyulan malzemeler için yan ceplerden de oluşmalı. Ayrıca yanınızda taşıyacağınız süt, su gibi besinler için ısı yalıtımlı cepleri olmalı.
  • Ve bebek bakımının en önemli aşamalarından biri de hijyendir. Bebeğinizin altını değiştirirken kullanacağınız bebek alt değiştirme pedi de işinizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca kirli torbası da bulunması güzel bir detaydır.
  • Önemli detaylardan biri de çantanızı yorulduğunuz zaman da kolayca taşıyabilmenize ve ellerinizi serbest bırakmaya yardımcı aparatlardır. Ebeveynlerimiz süper kahraman olsalar da onca yükü taşımak kolay değildir nihayetinde.
  • Ve tabii her hava koşuluna koşula uyum sağlayan bir çantaya sahip olmalısınız. Bu noktada su geçirmez bir çantaya sahip olmanız önem arz eder.

  • Ayrıca sağlığınızı da korumanız önemli bu dönemde. Sırt desteği sağlayan ergonomik bir çanta tercih etmelisiniz.
  • Son olarak temizlenebilir yüzeye sahip kumaşı olan bir çanta size hijyenik bir kullanım sağlar.

Bebefix ailesi olarak tüm bu detayları düşünerek tasarladığımız bebek bakım çantalarını incelemek isterseniz linke tıklayabilirsiniz : https://bebefix.com/kategoriler/bebek-bakim-cantasi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir