BEBEK BAKIM ÇANTASINDA NELER OLMASI GEREKLİ?

Ebeveynlerin hem bebeğin rahatlığı hem de kendi rahatlığı için dışarı çıkarken yanlarına aldıkları şeyler çok önemlidir. Çünkü evin rahatlığından çıkıyor ve olası ihtiyaçlara hemen cevap verebilmesi gerekiyor. Aradığı her şey düzenli bir şekilde elinin altında olmalı.

Şimdi sorumuzu sorup yanıtlarını arayalım: Bebek bakım çantasında neler olması gerekli?

1) Yedek Kıyafetler

Bebeğinizin üzerini değiştirmeye birden çok ihtiyaç duyabilirsiniz. Çünkü üzerinin pislenmesi, üşümesi, terlemesi gibi nedenlerden dolayı yedek kıyafetler çok önemli.

2) Beslenme Ürünleri

Eğer emzirme dönemindeyseniz emzirme önlüğü, süt saklama kabı, biberon bulunması gereklidir.

Bebeğinizin yeme öğünlerini hiçbir zaman atlayamazsınız, bu yüzden her koşulda onu besleyeceğiniz için yanınızda mutlaka besinler olmalı. Bebeğinizi mama ile besliyorsanız mama, sıcak su dolu termos, biberon gereklidir.

Ek gıda dönemine geçmişseniz evde hazırladığınız meyve ve sebze püreleri, mama önlüğü, kaşık, su bulunmalıdır.

3) Bebek Bakım Ürünleri

Gün içerisinde bebeğinizin altını oldukça sık değiştireceksiniz. Haliyle çantanızın en önemli kısmını bebek alt değiştirme ürünleri kaplayacak. Gelelim bu kısmın olmazsa olmazları: bebek bezi, ıslak mendil, bebek alt değiştirme pedi, pişik kremi, kirli torbası.

Bunlar dışında dönemine göre olması gereken bakım ürünleri de : burun açıcı adaptör, diş kaşıyıcı, ateş ölçer.

4) Anne Bakım Ürünleri

Sadece bebeğiniz değil sizin bakımınız da çok önemlidir. Bakım çantanıza sizin için de gerekli ürünleri koyarak her zaman sağlığınızı koruyabilirsiniz. Örneğin ; atıştırmalıklar, sızıntılara karşı yedek göğüs pedi, göğüs ucu kremi, el kremi gibi.

5) Oyuncaklar

Her ihtimale karşı yanınızda bebeğinizi oyalayacak oyuncaklar bulundurmalısınız. Bazen bebekleri anlamak zor olabilir bu yüzden olası huysuzlukları atlatabilirsiniz.

6) Hijyen

Günümüzde ne yazık ki mücadele ettiğimiz virüs salgını var. Çantamıza eldiven ve maske ilave etmeyi unutmamalıyız.

Kısaca bebek bakım çantasında neler olmalı diye sizin için derledik. Eğer bu kadar ürünü nasıl bir çantaya sığdırabilirim diye düşünürseniz Kiwi CoolBag Anne-Bebek Bakım Sırt Çantalarımızı inceleyebilirsiniz: https://bebefix.com/kategoriler/bebek-bakim-cantasi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir