Yeni doğan Odası Dekore Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

O muhteşem an geldi ve bir bebek sahibi olacağınızı öğrendiniz. Sıra geldi, hazırlıklarını tamamlamaya. Bebeğiniz dünyaya gelmeden tamamlamanız gereken bir hazırlık da bebek odasının dekorasyonudur. Şimdi gelelim bebek odası dekore edilirken dikkat edilmesi gereken noktalara:

1)Güneş Alan Bir Oda

Bebeğinizin sağlıklı büyüyebilmesi için güneş alan bir oda tercih edilmeli. Böylece ona sıcak ve aydınlık bir ortam sunmuş olacaksınız.

2)Doğru Zemin

Kolay ısınabilen ve kolay temizlenebilen bir zemin tercih edilmeli.

3)Aydınlık Renkler

Odada kullandığınız renkler çok önemlidir. Beğeninizin rahat uyuması, daha sakin bir bebek olması için aydınlık renkler tercih edilmeli. Ve boya işlemleri doğumdan aylar önce bitmeli ki odada koku kalmasın.

5) Olabildiğince Sade Bir Oda

Bebek odanızı dekore ederken çok fazla eşya ve süsten kaçınmalısınız. Sadece kullanacağınız ürünlere yer verip, sade, ferah ve nefes alınır bir alan yaratmaya dikkat edin.

6) Süslemeler

Bebek odası dekorasyonunun belki de en eğlenceli kısmıdır süslemeler. Bebeğinizin dikkatini çekebilecek, odaya tatlı bir hava katacak süslemeler mutlaka bulundurun.

7) Derli toplu olacak şekilde dekore edin

Ortada çok fazla oyuncak bulundurmayın. Çekmeceli ürünler, oyuncak için kutular düzen konusunda yardımcınız olacaktır.

8)Güvenlik

Sivri uçlu ürünlerden kaçınmalısınız. Aralıklı bölümleri olan ürünleri tercih ederken sıkışma vs. tehlikelere karşı güvenli olduğuna dikkat edin. Düşebilecek, devrilebilecek eşyaları mutlaka sabitleyin.

Ayrıca bebeğiniz ayaklandığında kolayca ulaşabileceği yerlerde küçük oyuncaklar, tüylü oyuncaklar bulundurmayın.

9) Aydınlatma

Bebek odanızda direkt tavandan gelen ışıklandırmalar yerine duvar ışıklandırması tercih etmeniz daha sağlıklıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir