10 ADIMDA SİZE VE BEBEĞİNİZE EN UYGUN BEBEK ARABASINI SEÇMEK

  1. Kalite ve Güvenlik

İlk olarak alacağınız ürünü, Dünya kalite standartlarına uyuyor mu, garanti belgesi süresini hangi uzunlukta veriyor, Avrupa birliği güvenlik kriterlerine uygun olarak üretilmiş mi gibi soru süzgeçlerinden geçirmelisiniz. Bir sonraki çocukları da hesap ettiğimizde uzun yıllar kullanıldığı için bu özellikler önemlidir. Bu yüzden ister mağazadan ister internet sitesinden alışveriş yapın bu belgeleri incelemelisiniz. bebefix.com’daki bebek arabaları bu güvenceyi size sağlarlar.

2.Bebeğin Rahatı ve Konforu

Bunlar tamamsa diğer özelliklere geçebiliriz. Bebeğin rahatı ve konforu için bebek arabasının oturma bölümünün kalınlığı, sırtının yaslandığı bölümün çeşitli seviyelerde rahat bir şekilde katlanabilmesi ve ayarlanabilir olması gerekir.  Ön tepsisinin olması ve rahatlıkla çıkarılıp takılması gerekir. Bebek arabasının tentesinin güneşten koruma özelliğinin olması ve seviye seviye katlanması önemli özelliklerdir.

3.Çift Taraflı Kullanım

Standart kullanım yerine çift yön özelliği ile isterseniz bebeğinizi size bakacak şekilde gezdirebilmelisiniz. Böylece bebeğinizi kontrol etmek son derece kolaylaşmış olacaktır.

4.Tekerlekler

Amortisörlü tekerler ile konforlu sürüş sağlaması, 360 derece dönebilen, tek hareketle takıp çıkarılabilen tekerleklere sahip olması ideal bebek arabasından beklenen özelliklerdendir. Bunun yanında fren pedallarının sağlam olması gerekmektedir.

5.Kumaşın Kalitesi

Bebek arabalarında önemli olan bir diğer nokta da kumaştır. Her mevsim kullanıldığı için tüm mevsimlere uygun yapıda bir tasarımın olması gerekmektedir. Hava geçirgenliği sağlayan bir yapıda olması gerekmektedir.

6.Pratik katlama

Katlanması zor bir bebek arabası kullanıcı için bir zorluktur. Katlanmadan duran araçlar da bulunduğu yeri tamamen işgal edebilir. Bu yüzden katlama pratikliği sunan ürünler tercih edilmelidir.

7.Güvenlik

Bebek arabasındaki emniyet kemeri kolay ayarlanabilmeli ve güvenlik kısımları ebeveynler tarafından kolaylıkla kullanılabilmelidir. Bebeği rahatsız etmeyen yumuşak bir yapıdan oluşmalıdır.

8.Ağırlık

Bir diğer nokta da ağırlıktır. Özellikle merdivenle evinize çıkıyorsanız hafif arabalar seçmenizde fayda olacaktır. Böylece oluşacak taşıma zorluklarının da önüne geçilecektir.

9.İskelet

Bebeğinizin güvenliği için metal iskeleti sağlam ürünler tercih etmelisiniz. Piyasada sağlam ürünler bulmak zordur bu yüzden iyice araştırılıp, bahsettiğim güvencelere ve standartlara sahip ürünler tercih edilmelidir.

10.Alt Sepet

Bebeğinizle dışarı çıktığınızda yanınızda bir sürü ihtiyaç duyacağınız şeyler olacaktır elbette. İşte çok amaçlı sepetler sizin kurtarıcınız olacaktır. Eşyalarınızı güvenle taşıyacağınız sepetlere sahip olan arabaları tercih etmelisiniz.

Bebek arabalarını kısaca şöyle sınıflara ayırabiliriz:

Standart bebek arabaları: Çoğunluğun kullandığı bebek arabalarıdır. 20 kilograma kadar taşıma kapasiteleri vardır.

Baston tipi bebek arabaları: Pratik, hafif ve kullanımı yönünden kolaylık sağlayan bebek arabalarıdır. Az yer kaplarlar ancak konfor arayan müşterilere uygun değildir.

Jogger tipi bebek arabaları: Önde 1 arkada 2 tekeri olan fazlaca büyük arabalardır. Pratik kullanıma çok uygun değildir.

Travel sistem bebek arabaları: Bebeğin doğumundan itibaren kullanılabilen, istenildiği takdirde bebek arabasından ayrılarak taşıma koltuğu, oto koltuğu ve ana kucağı olarak kullanılabilen çok fonksiyonel bebek arabalarıdır.

Yukarıda saydığımız tüm özellikleri kapsayan Kiwi City Way 5 in 1 Bebek Arabası, Portbebe, Taşıma Koltuğu, Bakım Çantası, Yağmurluk Bebek Arabası çeşitleri için bebefix.com’u inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir