10 ADIMDA SİZE VE BEBEĞİNİZE EN UYGUN BEBEK ARABASINI SEÇMEK

  1. Kalite ve Güvenlik

İlk olarak alacağınız ürünü, Dünya kalite standartlarına uyuyor mu, garanti belgesi süresini hangi uzunlukta veriyor, Avrupa birliği güvenlik kriterlerine uygun olarak üretilmiş mi gibi soru süzgeçlerinden geçirmelisiniz. İleride doğacak çocukları da düşündüğümüzde uzun yıllar kullanıldığı için saydığımız bu özellikler önemlidir. Bu yüzden ister mağazadan ister internet sitesinden alışveriş yapın, bu belgeleri incelemelisiniz. bebefix.com’daki bebek arabası modelleri bu güvenceyi size sağlarlar.

2.Bebeğin Rahatı ve Konforu

Bunlar tamamsa diğer özelliklere geçebiliriz. Bebeğin rahatı ve konforu için bebek arabasının oturma bölümünün kalınlığı, sırtının yaslandığı bölümün çeşitli seviyelerde rahat bir şekilde katlanabilmesi ve ayarlanabilir olması gerekir.  Ön tepsisinin olması ve rahatlıkla çıkarılıp takılması gerekir. Bebek arabasının tentesinin güneşten koruma özelliğinin olması ve seviye seviye katlanması önemli özelliklerdir.

3.Çift Yönlü Kullanım

Standart kullanım yerine çift yön özelliği ile isterseniz bebeğinizi size bakacak şekilde gezdirebilmelisiniz. Böylece bebeğinizi kontrol etmek çift yönlü bebek arabasıyla son derece kolaylaşmış olacaktır.

4.Tekerlekler

Amortisörlü tekerler ile konforlu sürüş sağlaması, 360 derece dönebilir olması, tek hareketle takıp çıkarılabilen tekerleklere sahip olması ideal bebek arabasından beklenen özelliklerdendir. Bunun yanında fren pedallarının sağlam olması gerekmektedir.

5.Kumaşın Kalitesi

Bebek arabalarında önemli olan bir diğer nokta da kumaştır. Her mevsim kullanıldığı için tüm mevsimlere uygun yapıda bir tasarımın olması gerekmektedir. Bunun yanında hava geçirgenliği sağlayan bir yapıda olması gerekmektedir.

6.Pratik katlama

Katlanması zor bir bebek arabası kullanıcı için bir zorluktur. Katlanmadan duran araçlar da bulunduğu yeri tamamen işgal edebilir. Bu yüzden katlama pratikliği sunan ürünler tercih edilmelidir.

7.Güvenlik

Bebek arabasındaki emniyet kemeri kolay ayarlanabilmeli ve güvenlik kısımları ebeveynler tarafından kolaylıkla kullanılabilmelidir. Bebeği rahatsız etmeyen yumuşak bir yapıdan oluşmalıdır. Taşıma koltuğu oto koltuğu olarak da kullanılabiliyorsa sertifikasının olup olmadığına dikkat edilmelidir.

8.Ağırlık

Bir diğer nokta da ağırlıktır. Özellikle merdivenle evinize çıkıyorsanız hafif bir bebek arabası seçmenizde fayda olacaktır. Böylece oluşacak taşıma zorluklarının da önüne geçilecektir.

9.İskelet

Bebeğinizin güvenliği için metal iskeleti sağlam ürünler tercih etmelisiniz. Piyasada sağlam ürünler bulmak zordur bu yüzden iyice araştırılıp, bahsettiğimiz güvencelere ve standartlara sahip ürünler tercih edilmelidir.

10.Alt Sepet

Bebeğinizle dışarı çıktığınızda yanınızda bir sürü ihtiyaç duyacağınız şeyler olacaktır elbette. İşte çok amaçlı sepetler sizin kurtarıcınız olacaktır. Eşyalarınızı güvenle taşıyacağınız alt sepetlere sahip olan arabaları tercih etmelisiniz.

Bebek arabalarını kısaca şöyle sınıflara ayırabiliriz:

Standart bebek arabaları: Çoğunluğun kullandığı bebek arabalarıdır. 20 kilograma kadar taşıma kapasiteleri vardır.

Baston tipi bebek arabaları: Pratik, hafif ve kullanımı yönünden kolaylık sağlayan bebek arabalarıdır. Az yer kaplarlar ancak konfor arayan müşterilere uygun değildir.

Jogger tipi bebek arabaları: Önde 1 arkada 2 tekeri olan fazlaca büyük arabalardır. Pratik kullanıma çok uygun değildir.

Travel sistem bebek arabaları: Bebeğin doğumundan itibaren kullanılabilen, istenildiği takdirde bebek arabasından ayrılarak taşıma koltuğu, oto koltuğu ve ana kucağı olarak kullanılabilen çok fonksiyonel bebek arabalarıdır.

Yukarıda saydığımız tüm özellikleri kapsayan Kiwi BestWay All in One Travel Sistem İskandinav Tasarım Bebek Arabası, Oto Koltuğu, Bakım Çantası çeşitleri için bebefix.com‘u inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir