%40
Orijinal fiyat: ₺499,00.Şu andaki fiyat: ₺299,00.
%40
Orijinal fiyat: ₺499,00.Şu andaki fiyat: ₺299,00.
%40
Orijinal fiyat: ₺499,00.Şu andaki fiyat: ₺299,00.
%40
Orijinal fiyat: ₺499,00.Şu andaki fiyat: ₺299,00.
%40
Orijinal fiyat: ₺499,00.Şu andaki fiyat: ₺299,00.
kiwi Sallanabilir scooter

Oyuncakların bebeklerin gelişimi açısından ne kadar önemli olduklarını tüm ebeveynler bilirler. Oyuncaklarla bebeklerin eğlenceli vakit geçirmesi sağlanırken bir yandan da birçok alanda gelişimleri sağlanmaktadır. Bebeklerin, çocukların ve yetişkinlerin hem eğleneceği hem de sağlıklarına faydalı olacak bir başka araç da bisikletlerdir. Bisiklet, 7’den 70’e herkesin ilgi duyabileceği bir araçtır.

Bebek Bisikletlerinin Faydaları Nelerdir?

Bebeklerimize yapacağımız en büyük iyiliklerden biri ona uygun bir bisiklet almak olacaktır. Çünkü özellikle çocuklar için bisiklete binmenin birçok faydası bulunuyor. Bunlardan birkaçını sıralayacak olursak:

Bebeklerin Büyümesine ve Zekâ Gelişimine Katkıda Bulunur:

Bebeklerin beyin gelişimi sadece oyuncaklarla sağlanmaz. Bisiklete binmek gibi fiziksel aktiviteler de dolaylı olarak bebeklerin zekâ gelişiminde rol alırlar. Bisiklete binmek, bebeklerde etkili bir fiziksel egzersiz gerçekleştireceğinden, hormonları yöneten beyindeki hipofiz bezi uyarılır ve böylece bebeğinizin büyüme hormonları daha etkin olur. Bu da bebeğin hem fiziksel hem de zekâ gelişimine pozitif katkı sağlar.

Bisiklete Binmek Özgüveni Artırır:

Bir aleti kullanabilme becerisi bebeklerde özgüvenin artmasına neden olur. Bebeğiniz bisikleti kullanırken ilk başlarda zorluk çekebilir. Ancak ona doğru yolu göstererek başarmasını sağlamak, bebeğinizin başarı duygusunu tatmasına olanak sağlayacaktır. Anne ve baba olarak, sizler de çocuğunuzun kendi başına pedal çevirerek yolculuk etmesine tanık olacak ve onun bu becerisi karşısında mutluluk ve güven duyacaksınız.

Denge Kabiliyetini Geliştirir:

Bebekler ilk adımlarını atarken denge kabiliyetlerini geliştirmeye başlarlar. Bebek bisikletleri ise bu kabiliyetlerini daha da geliştirmeleri için ilk seçenektir. Bebeğiniz önce yönünü tayin edecek sonra da dengesini sağlayarak emin adımlarla ilerlemeye çalışacaktır.

Enerjilerini Atmalarına Olanak Tanır:

Özellikle çok hareketli olan ufaklıklar için bisiklet harika bir araçtır. Bütün fazla enerjilerini rahatça açığa çıkaran bisikletler, aynı zamanda bebeklerin kas gelişimlerinde de büyük bir rol oynuyor. Bisikletler, özellikle obezite problemi yaşayan çocuklar için de harika bir kilo verme aracıdır.

Çevrelerini Tanımalarına Olanak Tanır:

Bebekler bisiklet sürerek çevrelerini inceler ve daha iyi tanımaya başlarlar. Örneğin yol üzerindeki taşın üzerinden geçmemeye çalışırlar ya da çimenler üzerinden değil yol üzerinden gitmeleri gerektiğini anlarlar. Bu da bebeklerin gelişimi için önemli bir adımdır.

Bütçenize Göre Bebek Bisikleti Fiyatları bebefix’te

Bebefix’te, anne ve bebek dostu markaların geniş aralığa sahip bebek bisikleti fiyatları her bütçeye uyacak düzeyde. Bebeğinizin yaşına ve ihtiyacına uygun her türlü bebek bisikletleri burada siz alıcılara sunuluyor. Üstelik sürpriz indirim fırsatları, birçok ürünü piyasadaki fiyatlarından daha uyguna almanıza olanak sağlıyor.