Hayvanlarla Büyüyen Çocukların Daha Sağlıklı Olduğuna Dair 12 Bilimsel Kanıt

1. Alberta Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre 2009-2012 yıllarında doğan çocuklar üzerinde kedi/köpekle yaşayanlar ve yaşamayanlar olarak ikiye ayrılmış bir test yapıldı.

2. Testin içerisinde haftalık olarak çocukların sağlık durumlarındaki değişiklikler ve ne kadar antibiyotik kullandıkları gibi bilgiler tutuldu.

3. Araştırmanın sonucunda kedilerle ve köpeklerle büyüyen çocukların diğer çocuklara göre daha sağlıklı olduğu birçok açıdan kanıtlandı.

4. Burun akıntısı ve soğuk algınlığına yakalanma riski daha düşük oluyor.

5. Alerji olma ihtimali minimuma iniyor.

6. Köpeklerle birlikte yaşayan bebekler diğer bebeklere göre %29 daha az antibiyotik kullanıyor.

7. Köpekler bağırsak florasındaki iyi bakterileri destekliyor. Böylece bağışıklığın temeli baştan kuruluyor.

8. Mutluluk hormonunun bile %5 beyin, %95 bağırsakta üretildiği gerçeğiyle birlikte köpeklerle yaşayan çocuklar daha mutlu ve sağlıklı bir kişiliğe sahip oluyor.

9. Hayvanların çocuk sağlığındaki faydaları daha anne karnındayken etkisini göstermeye başlıyor.

10. Olası mikroplara karşı çocuk en erken yaşta buna bağışıklık kazandığı için daha güçlü bir bedene sahip olduğu da öne sürülen sebepler arasında.

11. Özellikle tüylü hayvanlar için yapılan bu araştırmada kedilerin çocuğun sağlığına katkısı yadsınamaz fakat köpeklerin oranı bir tık daha fazla durumda.

12. Hem sağlığı hem de sevgi dolu bir insan olması için çocuklar en yakın dosta doğduklarından itibaren sahip olabilmeli <3

KAYNAK: https://listelist.com/hayvanla-buyuyen-bebekler/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir