Bebeğiniz İçin Yatak Seçimindeki 4 Önemli Püf Nokta

Günümüzde ebeveynlerin kararsız kaldığı en önemli konulardan biri de çocuğu için en uygun yatağın nasıl olacağıdır. Bebeğiniz için yatak seçimindeki 4 önemli püf nokta şu şekildedir;

  • İlk olarak, çocuğun kemik gelişimini en iyi şekilde destekleyen orta sert yapıda bir yatak tercih edilmelidir.
  • Yatağın bebeğinizin beşiğine tam olarak uyması önemlidir. Yatak ile beşik arasında en fazla 20 minimetre boşluk olması yeterlidir.
  • Ebeveynlerin kafasını karıştıran diğer bir husus da yaylı mı yoksa yaysız yatak tercih edileceği. Uyku konforu açısından yaysız yatak kullanılması önemlidir. Çünkü yaylı yataklarda kullanılan kalitesiz elyaf, metal, kalitesiz sünger, kanserojen madde içeren yapıştırıcı gibi etkenlerden dolayı yaysız yatak tercih edilmelidir.
  • Ve gelelim şimdi yatağın hangi malzemeden olması gerektiğine. Çocuğun uyuduğu yüzeyde kullanılan malzemenin terletmeyen, ferah, doğal ve ergonomik malzemelerden olması çok önemlidir. Bu yüzdendir ki doğal lateks, pamuk yüzeylere sahip yatakların tercih edilmesi çok önemlidir. Yatağın nefes alabilen bir dokuya sahip olması, fazla yumuşak olmaması, zararlı kimyasallar içermemesi gerekmektedir. Yani organik yataklar kullanılmalıdır.

Peki, organik yatak nedir inceleyelim.

Organik yatak sınıfına yün, pamuk, Hindistan cevizi lifi, bambu ve hatta at kılı, deve tüyü, tay tüyü gibi doğal malzemelerle doldurulan yataklar girer. Bu yataklarda visco, lateks, paket yay gibi destek veren sistemler de kullanılıyor. Organik yataklar yapısı itibariyle nefes aldıkları için yazın serin, kışın sıcak tutuyor. 

Antibakteriyel olmaları, %100 doğal malzemelerden üretilmeleri, bakteri küf ve mantar oluşturmamaları, hava sirkülasyonu sağlamaları, doğal klima olmaları, esnek olmaları, vücut ısısını dengeleyebilmeleri, insana ve çevreye zarar vermemelerinden dolayı çocuk yatağı olarak tercih edilmelerinin sebeplerinden diyebiliriz.

Tamamen doğal yünden ve doğal pamuktan yapılan uyku ürünlerimizi incelemek isterseniz linke tıklayabilirsiniz: https://bebefix.com/kategoriler/uyku-urunleri/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir