Bebeğime Beşiğini Nasıl Seçmeliyim?

Bebek alışverişinizin belki de en önemli kısımlarından biridir beşik seçimi. Çünkü alacağınız beşiği bebeğiniz aylarca, beki yıllarca kullanacak. Bu yüzden iyice araştırmalı, ihtiyaçlarınızı iyi bilmelisiniz. Modellerden önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan birincisi alacağınız beşiğin malzemesinin doğal olması gerekmektedir. Bu noktada önerimiz doğal ahşap ürünlerdir. İkincisi eğer bölmeli beşik alacaksanız bölmeler arasında 6 cm’den büyük boşluklar olmamalı; bebeğin bir yerinin geçip sıkışma tehlikesi yüzünden. Diğer bir husus da beşiğin içine koyacağınız yatak beşik ölçüsünden küçük olmamalı. Kayma, katlanma gibi durumlar ortaya çıkmamalı.

Kullanımına göre çok çeşitli beşikler mevcuttur. Haliyle özellikle yeni bir ebeveynseniz kafanız karışabilir. Gelin beraberce beşik modellerine bir göz atalım.

1) Sepet Beşikler

Çok tatlı oluşuyla, dekoratif görünüşüyle bizleri cezbeden bir model olsa da maalesef sepet beşikler genellikle 0-6 ay arası kullanıma sahip olabiliyorlar. Sepet beşik alırken diğer aylar için de başka bir model daha tercih edeceğinizi göz önünde bulundurmalısınız.

2) Anne Yatağı Yanı Beşikler

Özellikle ilk zamanlar bebeğinizi gözünüzün önünden ayırmadan yatmak , onu hemen yanınızda isteyebilirsiniz. Beraber yatmak çok tehlikeli olacağı için ve de bebeğin ilk günü bile olsa kendi beşiğinde yatması gerektiği için anne yatağı yanı beşik tercih edilebilir. Tabii sepet beşiklerde olduğu gibi bir süre sonrası için başka modele geçilmelidir.

3) Park Yatak

Geniş iç ölçüsüyle, ara katlı kullanımıyla hem ilk zamanlar için hem de bebeğin artık oyun dönemine geçtiğinde ara katı kaldırıp kullanılabilirliğiyle park yataklar da sıkça tercih ediliyor. Alt değiştirme bölümü, kolay katlanabilirliği, tekerlekli oluşu gibi kullanımı daha iyi park yataklar seçerek gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

4) Bebek Karyolaları

Özellikle uzun yıllar kullanım sunan bebek karyolaları bebek odası tercihinizde olmalı. Fakat sabit oluşundan dolayı dezavantajıdır. İlk 1-1.5 yıl taşınabilir beşikler tercih edilerek sonra karyolaya geçilmesi daha mantıklıdır.

5) Portatif Beşikler

Artık tüm ihtiyaçları bir araya toplayan beşikler üretiliyor. Hem gece yanınızda, hem gündüz istediğiniz her odada, hem de ailecek gittiğiniz bir pikniğe bile götürebileceğiniz beşikler bunlar. Sepet beşiklerden farklı olarak 18 aya kadar kullanım sağlayabiliyorlar.

Sallanabilir, sabitlenebilir, kolay katlanabilir ve taşınabilir özellikleriyle sizleri hiç yormayan portatif beşikler bagajınıza kolayca sığabilir olmalarıyla da ilgiyi çabucak üzerlerine çekiyorlar.

Kısaca beşik modellerinden bahsetmeye çalıştık. Umarım yardımcı olabilmiş ve kafanızda bir model oluşturabilmişizdir.

Eğer bu bahsettiğimiz özelliklere sahip Kiwi sleeper sallanabilen portatif beşiklerimizi incelemek isterseniz link şu şekildedir: https://bebefix.com/bebek-besikleri/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir